KODĖL AŠTRUS IR PRIESKONINGAS MAISTAS SUKELIA PRAKAITAVIMO EFEKTĄ?

prakaitavimo

      Kapsicinas – tai yra vienas iš pagrindinių aštriųjų medžagų čili pipiruose, kuris verčia jūsų kūną reaguoti į šios medžiagos poveikį lyg jūs būtumėte labai karštoje aplinkoje. Kapsicinas aktyvuoja tam tikrus receptorius dėl ko vėliau kūnaspradeda vėsintis. Kaip žinome vienas iš pagrindinių kūno vėsinimosi metodų yra prakaitavimas.

Kas yra Kapsicinas?

    Pasak JAV įsikūrusiame Arizonos universiteto straipsnio „Kapsicino receptorius – tiesiausias pipiro kelias į skausmą“ Kapsicinas yra molekulė kuri yra randama čili pipiruose ir kuri yra atsakinga už aštrų skonį. Receptorius kuris yra pavadintas kapsicino vardu yra randamas ant tam tikrų nervų, kurie yra atsakingi už šilumos ar karščio pojūti organizme ir jo išorėje. Kai šie nervai yra sudirginami pradedamas siųsti signalas į stuburo smegenis ir tada šie smegenis sugeneruoja su karščiu susijusius skausmo signalus, kurie yra juntami sudirgintoje vietoje. Tuomet smegenys reaguodami į šias chemines reakcijas pradeda vėsinti organizmą pasitelkdamas prakaito išskyrimą kaip vieną iš būdų.

Kaip mūsų kūną veikia Kapsicinas ir kodėl mes prakaituojame?

     Kaip išsiaiškinome ankščiau mūsų kūnas turi kapsicino receptorius, kurie praneša mūsų kūnui apie perkaitimą, taigi mūsų smegenys gavę šiuos signalus kūno vėsinimą pradeda per tam tikrus mechanizmus. Vienas jų yra pagumburio – posmegeninės liaukos neurosekrecinis kompleksas. Šis neurosekrecinis kompleksas yra atsakingas už kūno temperatūros reguliavimą ir jos procesus. Kai kūnas pradeda sąveikauti su kapsicinu, pagumbrys žmogaus kūne aktyvuoja milijonus prakaito liaukų, kurios pradeda kūno aušinimo procesą išskirdamos prakaitą. Prakaitavimas kai kuriais atvejais iškart gali ir nepasirodyti, tai labai priklauso nuo oro temperatūros, tačiau kai tik pasirodo prakaitas vadinasi kūnas pradėjo vėdinimosi procesą

Kaip apsisaugoti nuo tokio tipo prakaitavimo?

    Didelė dalis žmonių naudoja tik dezodorantus tam kad palaikyti bendra gerą kūno kvapą, tačiau jei kažkur darbo metu turite pietus su partneriu ir jums tenka paragauti aštraus maisto, jus gali ištikti, maisto sukeltas, prakaito išsiskyrimas, kurio dezodorantas jau nebesustabdys. Jūsų partneris, pamatęs prakaito dėmes ant drabužių nuspręs, kad jūs nesijaučiate šalia jo patogiai ir dėl šios ar dar kitų priežasčių stresuojate, o ką jau kalbėti ir apie estetiką. Na pasitikėjimo jums tai gali ir nesuteikti, tačiau ką daryti jei antiperspirantai jums nereikalingi, o visų maisto produktų, kurie sukelia prakaitavimo problemą nežinote?

    Kol kas geriausias sprendimas yra kvapnus dezodorantas ir SP-WEAR marškinėliai saugantys nuo prakaito dėmių. Tokia kombinacija gali jus išgelbėti net ir sudėtingiausiose situacijose, nesvarbu ar jūs kenčiate nuo hiperhidrozės, ar tiesiog turite greitą medžiagų apykaitą.

PRODUKTAI

24.99
24.99