Hiperhidrozė? Kada reikėtų susirūpinti dėl prakaitavimo?

Padidėjęs prakaitavimas
SP-Wear marškinėliai

    Prakaitas tai yra kasdienis dalykas nutinkantis turbūt kiekvienam ir bet kada. Prakaito išsiskyrimą įtakoja daugelis veiksnių, pagrindiniai ir dažniausiai sutinkami yra sportinis aktyvumas bei aukšta oro temperatūra, šiomis aplinkybėmis išvengti prakaitavimo turbūt nepavyktų išvengti niekam. Tai yra sveiko kūno požymis jei kūno medžiagų apykaita yra greita ir teisinga natūralu, kad prakaito gali išsiskirti daugiau, tačiau kiekvienas atvejis yra individualus. Nebent jūsų padidėjęs prakaitavimas tampa nevaldomas ir nustatyti jo atsiradimo priežastis tampa sudėtinga, kartais gausaus prakaitavimo problema gali būti ir hiperhidrozė.

    Pasak statistikos, hiperhidrozė vargina 1 proc. pasaulio gyventojų, pati hiperhidrozės gali pranešti apie jūsų sveikatos sutrikimus, dažniausiai šis sutrikimas atsiranda dėl kelių priežasčių:

 1. Endokrininės sistemos veiklos sutrikimai: suaktyvėjusi skydliaukės veikla (hipertireozė), cukrinis diabetas, akromegalija (liga, kurią sukelia padidėjęs augimo hormono somatotropinio išsiskyrimas).
 2. Nervų sistemos sutrikimai: panikos priepuoliai, įvairios fobijos, Parkinson’o liga, insultas, vegetatyvinė kraujagyslių distonija.
 3.  Infekcinės ligos: tuberkuliozė, maliarija, bruceliozė, įvairios parazitinės ligos.
 4. Širdies ir kraujagyslių ligos: išeminė širdies liga, hipertenzija.
 5. Inkstų ligos.
 6. Genetinės ligos.
 7. Vėžys.
 8. Apsinuodijimas alkoholiu, narkotinėmis medžiagomis, grybais.

Kaip žinoti kada verta pasitikrinti dėl hiperhidrozės?

Toliau pateiksime 9 priežastis, kurios signalizuoja apie hiperhidrozės atsiradimą.

 1. Jūs prakaituojate be priežasties – Jeigu jus kankina padidėjęs prakaitavimas tiek aktyviai sprotuojant tiek ramybės būsenoje? Ggalimai tai yra hiperhidrosės padarinys.
 2. Labai gausus prakaito išsiskyrimas – ar dėl gausaus prakaitavimo jums yra tekę pakeisti drabužius tą pačią dieną tik dėl to kad jei būna permirkę prakaitu? Tai gali būti vienas iš rimčiausių hiperhidrosės požymių.
 3. Prakaito dėmės ant jūsų drabužių – ar jums tenka jaudintis dėl aiškiai matomu prakaito dėmių ant jūsų drabužių? Turint hiperhidrosę jūs negalite prognuozuoti kaip ir kada pradėsite prakaituoti, tai apriboja jūsų laisvę judėti, patogios, stilingos aprangos pasirinkimą, bei pasitikėjimą savimi.
 4. Dėl gausaus prakaitavimo ir kvapo tenka dažnai praustis – kai pažastų prakaitavimas nebėra jūsų vienintelė problema, o atsiranda ir blogas kvapas pasamoningai atsiranda noras imtis higienos priemonių ar veiksmų. Dažnai esant hiperhidrosei tenka stipriai pasistengti, kad panaikintum blogą kvapą bei patį prakaitą.
 5. Prakaitas gadina jūsų drabužius – tai vienas labiausiai nervinančių dalykų, įsivaizduokite: nusipirkote gražius jums patinkančius drabužius ir bijote juos dėvėti nes bijote, kad atsiras geltonos žymės pažastų srityje. Taip jūs teisus drabužis tampa niekam tikusiu.
 6. Antiperspirantai, pudros ar dezodorantai nebepadeda – Šis aspektas yra labai varginantis ne tiek išorėje kiek viduje, kai naudoji įvairias priemones, kurios daugeliui suteikia pagalba prakaituojant ar naikinant blogą kvapą, o jums tenka pripažinti jų neveiksnumą, tada atsiranda nepasitikėjimo ir savęs suvaržymo psichologinis aspektas, kuris kenkia bendraujant socialinėje erdvėje.
 7. Jūsų šeimoje yra žmonių kenčiančių nuo panašių problemų – prakaitavimo problema gali būti ir paveldėta, ir jūsų dabartinis gyvenimas gali būti nieko dėtas dėl susiklosčiusios padėties. Todėl reikėtų pasiaiškinti ar nėra daugiau kenčiančių nuo šios problemos.
 8. Jūsų pažastys visada šlapios – Jūsų pažastys tampa sudirgę ir jautrios nuo pastovios drėgmės jūsų pažastyse
 9. Pažastų srities odą beria arba atsiranda infekcija – nuo nuolatinės drėgmės jūsų pažastyse ir bakterijų kurios pradeda veistis pažastyse atsiranda šalutinių poveikių tokių kaip infekcijos, odos susierzinimai ir kiti nemalonūs dalykai.

      Jeigu jaučiate panašius požymius jums derėtų kreiptis į gydytoją ir taip bandyti užkirsti kelią visoms su prakaitu susijusiomis problemomis. Reikia suprasti, kad sprendimo paieškos trunka ilgai ir išspręsti jas taip pat reikia laiko. Tačiau ką daryti jei visos žinomos apsaugos priemonės jau nebeveikia? Vienas iš saugesnių būdų yra marškinėliai, kurie yra gali paslėpti jūsų prakaitavimo problemą. Be abejo jie prakaitavimo nesustabdys, bet dėl savo unikalių savybių sugers ir sulaikys prakaitą, neleis jam pasiekti išorinių jūsų drabužių, jums nebereikės naudoti antiperspirantų. Su šiais, marškinėliai nuo prakaito dėmių, jūsų funkcija bus tik gerai kvepėti ir dar geriau atrodyti. Tai yra išties puikus sprendimo būdas, su kuriuo visa gydimo periodą galite jaustis saugiai ir patogiai.

Padidėjęs prakaitavimas – dažniausiu atveju, tai normali kūno reakcija į besikeičiančią aplinką, tad nesukite galvos dėl prakaitavimo, tiesiog apsisaugokite nuo jo sukeliamų nepatogumų su mūsų sukurtais marškinėliais.

PRODUKTAI

24.99
24.99