Prakaitavimas/Prakaitavimo priežastys

Kas yra prakaitas?

Tu prakaituoji kiekvieną dieną. Bet ar žinai kas yra prakaitas?

Prakaitas yra skystis, kuris yra išskiriamas iš tavo prakaito liaukų. Prakaitavimas yra priemonė kūnui reguliuoti temperatūrą ir ją palaikyti 36,6C. Karštu oru arba sportuojant, tavo kūnas prakaituoja, kad galėtų atsivėsinti.

Kodėl tu prakaituoji?

Žmonės yra labiausiai prakaituojantys gyventojai planetoje. Suaugęs žmogus gali išprakaituoti net 4 litrus per valandą.

Prakaitavimo priežastis galima rasti keliose evoliucijos funkcijose:

Pagalba smegenų vystymuisi

Prakaitas buvo vienas iš svarbiausių smegenų vystymosi elementų ankstyvajame žmoguje. Kai žmonės bėgdavo didelius atstumus karštoje saulėje, jų kūnuose išsivystė daugiau prakaito liaukų, kad galėtų vėsinti perkaitusias smegenis, tai leido smegenims didėti ir evoliucionuoti į tokias smegenis, kokias turime dabar.

Streso mažinimas

Streso metu prakaitas vėsiną kūną. Streso būsenoje, žmoguje įsijungia kovok-arba-bėk reakcija ir prakaitas yra reikalinga ir prasminga reakcija. Kadangi streso metu pakyla kraujo spaudimas ir širdies pulsas tavo kūnas pradeda prakaituoti, kad atvėstų.

Apsiginti nuo pavojų

Prakaito kvapas yra specifinis ir skiriasi nuo kvapo, kuris yra išskiriamas sporto metu. Šis prakaito kvapas atlieka pavojaus signalizavimo funkciją. Prieš tūkstančius metų susidūrus su mirtinu pavojumi, buvo reikalinga neverbalinė komunikacijos priemonė pranešti apie pavojų.

Blogo įrašai

Produktai

24.99
24.99